Nabór na szkolenie unitarne wrzesień 2016

poniedziałek, 29 sierpień 2016 06:32

Szkolenie unitarne to pierwszy etap szkolenia podczas niego rekrut zostaje wdrożony w podstawy wojskowego rzemiosła. Szkolenie takie obejmuje m.in. musztrę, nawigację, survival, pierwszą pomoc, taktykę zieloną i strzelectwo.

Zajęcia odbywają się w jeden weekend w miesiącu przez osiem miesięcy.

W dniu 9 stycznia 2016 na siedleckim poligonie „Gołoborze” odbyły się ćwiczenia oddziałów lekkiej piechoty Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl. Ta prezentacja możliwości działania wojsk obrony terytorialnej została zorganizowana w celu zademonstrowania potencjału i osiągnięć organizacji proobronnych przed  Ministerstwem Obrony Narodowej, w tym w szczególności przed ministrem Antonim Macierewiczem i pełnomocnikiem ds. OT - płk. dr Grzegorzem Kwaśniakiem.

W rozmowie w TV Republika z red. Ewą Stankiewicz Ireneusz Kaczmarek i Maciej Tylski ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl przedstawiają problematykę Obrony Terytorialnej. Głównym tematem rozmowy jest przedstawienie zalet i możliwości sprawnego stworzenia  komponentu sil zbrojnych - Obrony Terytorialnej. Rozmówcy przedstawiają koncepcję Krajowego Systemu Obrony Narodowej.

Nowy nabór - 18.12.2015

piątek, 18 grudzień 2015 11:13

Nowy nabór do Pomorskiej Obrony Terytorialnej.

Miejsce i data pierwszego spotkania: Parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Kołłątaja 40, Gdynia, 18.12.2015 godzina 19:00.

https://www.facebook.com/PomorskaOT/?fref=nf

KSON - Krajowy System Obrony Narodowej

piątek, 18 grudzień 2015 10:47 Napisał
Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją Krajowego Systemu Obrony Narodowej opracowanej przez Stowarzyszenie Obrona Narodowa.pl. Dokument dostępny jest tutaj.

Ruszyła strona internetowa poświęcona ćwiczeniom Obrony Terytorialnej, które są organizowane w Siedlcach w dniach 17-18 października 2015. Tematem ćwiczeń są działania przeciwdywersyjne w terenie zurbanizowanym. Zapraszamy do lektury: http://cwiczeniesiedlce.obronanarodowa.pl/

 

Kosztorys unitarny P.O.T.

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 07:26 Napisał
  Kosztorys jest orientacyjny i stworzony dla osób, które nie posiadają danego wyposażenia i doświadczenia w wyborze sprzętu. Mając na celu ujednolicenie standardów, przy elementach wyposażenia podano polecane i sprawdzone marki oraz kraje, których wojska sprzedają dobry sprzęt z demobilu. 

Pozwolenie na broń palną sportową - poradnik

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 16:52 Napisał
Prezentujemy szczegółowy poradnik dotyczący uzyskania pozwolenia na broń sportową. Poradnik jest na bieżąco aktualizowany i wyjaśnia na przykładach wszelkie etapy i problemy, z jakimi może się spotkać osoba starająca się o powyższe pozwolenie.

System szkolenia ObronaNarodowa.pl

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 15:04 Napisał
Jednym z głównych celów Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl jest „przygotowanie młodzieży i obywateli RP do służby w powszechnej ochotniczej Obronie Terytorialnej oraz rezerwowych Siłach Zbrojnych RP, a także różnorodnych formacjach mundurowych i państwowych”, a cel ten jest realizowany poprzez „prowadzenie szkoleń, wykładów, ćwiczeń, kursów i obozów oraz szkolenia wojskowego”. Poprzez działalność szkoleniową Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl chce zintegrować osoby działające w różnych organizacjach i grupach proobronnych, których celem także jest włączenie się w system tzw. „ochotniczej aktywnej rezerwy Sił Zbrojnych”, określanych przez Nas Obroną Terytorialną. Aby dokonać integracji i unifikacji w działalności szkoleniowej Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl proponuje wprowadzenie ujednoliconego systemu szkolenia, który nawiązywałby do specyfiki…

Kurs Walki w Mieście (poligon) - zapisy

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 14:44

W dniach 13 - 14 czerwca 2015 r. odbędzie się szkolenie poligonowe KWM, edycja 2015. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na tegoroczną część poligonową Kursu Walki w Mieście. Szczegóły w rozszerzeniu.