Aktualności

Nabór na szkolenie unitarne wrzesień 2016

poniedziałek, 29 sierpień 2016 06:32

Szkolenie unitarne to pierwszy etap szkolenia podczas niego rekrut zostaje wdrożony w podstawy wojskowego rzemiosła. Szkolenie takie obejmuje m.in. musztrę, nawigację, survival, pierwszą pomoc, taktykę zieloną i strzelectwo.

Zajęcia odbywają się w jeden weekend w miesiącu przez osiem miesięcy.

W dniu 9 stycznia 2016 na siedleckim poligonie „Gołoborze” odbyły się ćwiczenia oddziałów lekkiej piechoty Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl. Ta prezentacja możliwości działania wojsk obrony terytorialnej została zorganizowana w celu zademonstrowania potencjału i osiągnięć organizacji proobronnych przed  Ministerstwem Obrony Narodowej, w tym w szczególności przed ministrem Antonim Macierewiczem i pełnomocnikiem ds. OT - płk. dr Grzegorzem Kwaśniakiem.

W rozmowie w TV Republika z red. Ewą Stankiewicz Ireneusz Kaczmarek i Maciej Tylski ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl przedstawiają problematykę Obrony Terytorialnej. Głównym tematem rozmowy jest przedstawienie zalet i możliwości sprawnego stworzenia  komponentu sil zbrojnych - Obrony Terytorialnej. Rozmówcy przedstawiają koncepcję Krajowego Systemu Obrony Narodowej.

Nowy nabór - 18.12.2015

piątek, 18 grudzień 2015 11:13

Nowy nabór do Pomorskiej Obrony Terytorialnej.

Miejsce i data pierwszego spotkania: Parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Kołłątaja 40, Gdynia, 18.12.2015 godzina 19:00.

https://www.facebook.com/PomorskaOT/?fref=nf

Ruszyła strona internetowa poświęcona ćwiczeniom Obrony Terytorialnej, które są organizowane w Siedlcach w dniach 17-18 października 2015. Tematem ćwiczeń są działania przeciwdywersyjne w terenie zurbanizowanym. Zapraszamy do lektury: http://cwiczeniesiedlce.obronanarodowa.pl/

 

Kurs Walki w Mieście (poligon) - zapisy

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 14:44

W dniach 13 - 14 czerwca 2015 r. odbędzie się szkolenie poligonowe KWM, edycja 2015. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na tegoroczną część poligonową Kursu Walki w Mieście. Szczegóły w rozszerzeniu.