Wiadomości

KSON - Krajowy System Obrony Narodowej

piątek, 18 grudzień 2015 10:47 Napisał
Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją Krajowego Systemu Obrony Narodowej opracowanej przez Stowarzyszenie Obrona Narodowa.pl. Dokument dostępny jest tutaj.

Kosztorys unitarny P.O.T.

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 07:26 Napisał
  Kosztorys jest orientacyjny i stworzony dla osób, które nie posiadają danego wyposażenia i doświadczenia w wyborze sprzętu. Mając na celu ujednolicenie standardów, przy elementach wyposażenia podano polecane i sprawdzone marki oraz kraje, których wojska sprzedają dobry sprzęt z demobilu. 

Pozwolenie na broń palną sportową - poradnik

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 16:52 Napisał
Prezentujemy szczegółowy poradnik dotyczący uzyskania pozwolenia na broń sportową. Poradnik jest na bieżąco aktualizowany i wyjaśnia na przykładach wszelkie etapy i problemy, z jakimi może się spotkać osoba starająca się o powyższe pozwolenie.

System szkolenia ObronaNarodowa.pl

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 15:04 Napisał
Jednym z głównych celów Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl jest „przygotowanie młodzieży i obywateli RP do służby w powszechnej ochotniczej Obronie Terytorialnej oraz rezerwowych Siłach Zbrojnych RP, a także różnorodnych formacjach mundurowych i państwowych”, a cel ten jest realizowany poprzez „prowadzenie szkoleń, wykładów, ćwiczeń, kursów i obozów oraz szkolenia wojskowego”. Poprzez działalność szkoleniową Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl chce zintegrować osoby działające w różnych organizacjach i grupach proobronnych, których celem także jest włączenie się w system tzw. „ochotniczej aktywnej rezerwy Sił Zbrojnych”, określanych przez Nas Obroną Terytorialną. Aby dokonać integracji i unifikacji w działalności szkoleniowej Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl proponuje wprowadzenie ujednoliconego systemu szkolenia, który nawiązywałby do specyfiki…

Pozwolenie na broń

poniedziałek, 26 styczeń 2015 00:00 Napisał
W powszechnym mniemaniu, pokutującym nawet u strzelców sportowych „nie da się” zdobyć pozwolenia na posiadania broni. Pogląd ten pozostał z czasów, kiedy organ policji uznaniowo decydował na podstawie złożonych dokumentów, opinii, wykazów startów w zawodach i zajmowanych w nich miejsc czy pozwolenie wydać czy odmówić.