Irekin

Irekin

Nabór na szkolenie unitarne wrzesień 2016

poniedziałek, 29 sierpień 2016 06:32

Szkolenie unitarne to pierwszy etap szkolenia podczas niego rekrut zostaje wdrożony w podstawy wojskowego rzemiosła. Szkolenie takie obejmuje m.in. musztrę, nawigację, survival, pierwszą pomoc, taktykę zieloną i strzelectwo.

Zajęcia odbywają się w jeden weekend w miesiącu przez osiem miesięcy.

W dniu 9 stycznia 2016 na siedleckim poligonie „Gołoborze” odbyły się ćwiczenia oddziałów lekkiej piechoty Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl. Ta prezentacja możliwości działania wojsk obrony terytorialnej została zorganizowana w celu zademonstrowania potencjału i osiągnięć organizacji proobronnych przed  Ministerstwem Obrony Narodowej, w tym w szczególności przed ministrem Antonim Macierewiczem i pełnomocnikiem ds. OT - płk. dr Grzegorzem Kwaśniakiem.

W rozmowie w TV Republika z red. Ewą Stankiewicz Ireneusz Kaczmarek i Maciej Tylski ze Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl przedstawiają problematykę Obrony Terytorialnej. Głównym tematem rozmowy jest przedstawienie zalet i możliwości sprawnego stworzenia  komponentu sil zbrojnych - Obrony Terytorialnej. Rozmówcy przedstawiają koncepcję Krajowego Systemu Obrony Narodowej.

Nowy nabór - 18.12.2015

piątek, 18 grudzień 2015 11:13

Nowy nabór do Pomorskiej Obrony Terytorialnej.

Miejsce i data pierwszego spotkania: Parafia pw. Świętej Rodziny, ul. Kołłątaja 40, Gdynia, 18.12.2015 godzina 19:00.

https://www.facebook.com/PomorskaOT/?fref=nf

KSON - Krajowy System Obrony Narodowej

piątek, 18 grudzień 2015 10:47

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją Krajowego Systemu Obrony Narodowej opracowanej przez Stowarzyszenie Obrona Narodowa.pl.

Dokument dostępny jest tutaj.

Kosztorys unitarny P.O.T.

poniedziałek, 08 czerwiec 2015 07:26

 

Kosztorys jest orientacyjny i stworzony dla osób, które nie posiadają danego wyposażenia i doświadczenia w wyborze sprzętu. Mając na celu ujednolicenie standardów, przy elementach wyposażenia podano polecane i sprawdzone marki oraz kraje, których wojska sprzedają dobry sprzęt z demobilu. 

Pozwolenie na broń palną sportową - poradnik

poniedziałek, 01 czerwiec 2015 16:52

Prezentujemy szczegółowy poradnik dotyczący uzyskania pozwolenia na broń sportową. Poradnik jest na bieżąco aktualizowany i wyjaśnia na przykładach wszelkie etapy i problemy, z jakimi może się spotkać osoba starająca się o powyższe pozwolenie.

Partnerzy

piątek, 23 styczeń 2015 18:35

P.O.T. - Nasza misja

piątek, 23 styczeń 2015 18:34

Pomorska Obrona Terytorialna to grupa ludzi, którym bliskie jest pojęcie bezpieczeństwa Polski, a w szczególności bezpieczeństwa naszego regionu. Uważamy, że w Polsce brakuje takiego komponentu jak Obrona Terytorialna, czyli wojska którego zadaniem jest bronić przede wszystkim swojego regionu. W dobie dzisiejszych zagrożeń, każdy obywatel powinien być przeszkolony z podstawowych wojskowych zagadnień, tak aby w chwili zagrożenia bezpieczeństwa nieść pomoc lub walczyć o swój kraj.

Galeria wideo

piątek, 23 styczeń 2015 18:30