P.O.T. - Nasza misja

piątek, 23 styczeń 2015 18:34 0 komentarz

Pomorska Obrona Terytorialna to grupa ludzi, którym bliskie jest pojęcie bezpieczeństwa Polski, a w szczególności bezpieczeństwa naszego regionu. Uważamy, że w Polsce brakuje takiego komponentu jak Obrona Terytorialna, czyli wojska którego zadaniem jest bronić przede wszystkim swojego regionu. W dobie dzisiejszych zagrożeń, każdy obywatel powinien być przeszkolony z podstawowych wojskowych zagadnień, tak aby w chwili zagrożenia bezpieczeństwa nieść pomoc lub walczyć o swój kraj.

Jednocześnie uważamy, że tylko konsolidacja działań wielu mniejszych grup, którym zależy na bezpieczeństwie Polski i jej obywateli, ma sens podczas sytuacji kryzysowych czy konfliktu. Dlatego też poprzez swoje działania promujemy i organizujemy współpracę pomiędzy różnymi organizacjami zajmującymi się szeroko rozumianym bezpieczeństwem w naszym regionie.

Jako organizacja podlegamy pod Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl i zależy nam na poszerzaniu działań tej ogólnopolskiej społeczności.

Swoje działania opieramy na szkoleniu ogólnowojoskowym oraz współdziałaniu z innymi organizacjami. Nie lubimy przypadkowości i dlatego stawiamy na przygotowanie i gotowość do podjęcia działań długotrwałych, ponieważ wiemy, że sytuacje kryzysowe czy konflikty to działania, które należy liczyć w miesiącach lub latach.

Naszym mottem jest "Si vis pacem, para bellum".

Dołącz do nas!

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 czerwiec 2015 10:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.